Kontaktpersoner | Falkenberg Energi

Välkommen att kontakta oss inom våra områden.

VD

VD

Mikael Larsson
Tel: 0346-88 67 32
mikael.larsson@falkenberg.se

Marknad och Kundservice

Marknadschef

Caroline Casparson
0346-88 67 26
caroline.casparson@falkenberg.se

Key Account Manager (KAM)
Anette Berander
0346-88 67 05
anette.berander@falkenberg.se

Kundservice

Yvonne Andersson
0346-88 67 12
yvonne.andersson@falkenberg.se

Åsa Boquist
0346-88 67 27
asa.boquist@falkenberg.se

Nicolina Neessen
0346-88 57 42
nicolina.neessen@falkenberg.se

 

Ekonomi

Ekonomichef

Markus Bengtsson
0346-88 67 28
markus.bengtsson@falkenberg.se

Business Controller
Herman Pehrson
0463-88 60 91
herman.pehrson@falkenberg.se

Ekonomi

Anna Georgsson
0346-88 67 06
anna.georgsson@falkenberg.se

Carina Högberg
0346-88 67 24
carina.hogberg@falkenberg.se

Elnät och Mät

Affärsområdeschef Elnät

Erik Gustavsson
0346-88 67 07
erik.gustavsson@falkenberg.se

Drift och beredning

Driftingenjör/Beredning
Johan Ljunggren
070-38 66 719
johan.ljunggren@falkenberg.se

Dagdriftledare
Andrzej Mazuruk
070-588 67 01
andrzej.mazuruk@falkenberg.se

Driftingenjör/dokumentation
Thomas Bengtsson
0346-88 67 17
thomas.bengtsson2@falkenberg.se

Gatubelysning
Tommy Johansson
0346-88 67 03
tommy.johansson2@falkenberg.se

Anslutning/planering
Tommy Karlsson
0346-88 67 25
tommy.karlsson@falkenberg.se

Beredning/planering
Jerry Nilsson
0346-88 67 13
jerry.nilsson@falkenberg.se

Martin Carlsson
0346-88 67 16
martin.carlsson@falkenberg.se

Thomas Nilsson
0346-88 57 44
thomas.nilsson@falkenberg.se

Mät

Gruppledare/mätingenjör
Peter Persson
0346-88 67 14
peter.persson@falkenberg.se

Systemingenjör Elnät
Mats Bengtsson
0766-97 62 95
mats.bengtsson3@falkenberg.se

Leverantörsbyte/nät
Linda Claesson
0346-88 67 30
linda.claesson@falkenberg.se

Marie Karlsson
0346-88 67 31
marie.karlsson2@falkenberg.se

Viktoria Hansson
0346-88 67 23
viktoria.hansson@falkenberg.se

Fjärrvärme

Affärsområdeschef Fjärrvärme

Mattias Björkman
0346-88 67 35
mattias.bjorkman@falkenberg.se

Affärschef Fjärrvärme

Magnus Hesselmar
0346-88 67 21
magnus.hesselmar@falkenberg.se

Anläggningsansvarig

Johan Jonsson
johan.jonsson@falkenberg.se

Distribution

Adrian Johansson
Byggledare
adrian.johansson@falkenberg.se

Jesper Jakobsson
jesper.jakobsson@falkenberg.se

Produktionsansvarig

Eva Hammar Orava
eva.hammar-orava@falkenberg.se

Drifttekniker

Håkan Andersson
hakan.andersson@falkenberg.se

Fredrik Johansson
fredrik.johansson2@falkenberg.se

Dennis Tell Attini
dennis.tell-attini@falkenberg.se

Mikael Bengtsson
mikael.bengtsson@falkenberg.se

Entreprenad

Entreprenadchef

Anders Sjökvist
0346-88 57 48
anders.sjokvist@falkenberg.se

Elmontör

Jonas Helldal
jonas.helldal@falkenberg.se

Wille Johansson
jan.johansson@falkenberg.se

Magnus Johansson
magnus.johansson@falkenberg.se

Simon Mårtensson
simon.martensson@falkenberg.se

Jesper Gunnarsson
jesper.gunnarsson@falkenberg.se

Jacob Svahlfrost
jacob.svahlfrost@falkenberg.se

Victor Lönn
victor.lonn@falkenberg.se

Peter Börjesson
peter.borjesson@falkenberg.se

Miljö

Miljöchef

Jens Melin
0346-88 57 41
jens.melin@falkenberg.se

Arbetsmiljö

Arbetsmiljöingenjör 
Hasse Liljegren
0346-88 67 34
hasse.liljegren@falkenberg.se

IT och Digitalisering

IT- och digitaliseringsansvarig
Johan Pärlsjö
0346-88 50 07
johan.parlsjo@falkenberg.se