Kontaktpersoner | Falkenberg Energi

Här hittar du kontaktpersoner för respektive område.

Marknad

Marknadschef

Caroline Casparson
0346-88 67 26
caroline.casparson@falkenberg.se

Kundservice

Yvonne Andersson
0346-88 67 12
yvonne.andersson@falkenberg.se

Pernilla Nilsson
0346-88 57 43
pernilla.nilsson2@falkenberg.se

Ekonomi

Ekonomichef

Markus Bengtsson
0346-88 67 28
markus.bengtsson@falkenberg.se

Ekonomi

Josefine Aldén (föräldraledig till 210228)
0346-88 57 45
josefine.alden@falkenberg.se

Anna Georgsson
Vikariat t om 2021-05-31
0346-88 67 06
anna.georgsson@falkenberg.se

Lotta Persson
0346-88 67 35
lise-lotte.persson@falkenberg.se

Carina Högberg
0346-88 67 24
carina.hogberg@falkenberg.se

Elnät

Elnätschef

Karin Tångring
0346-88 67 07
karin.tangring@falkenberg.se

Drift

Projektledare/utvecklingsprojekt
Karl-Göran Olofsson
0346-88 67 15
karl-goran.olofsson@falkenberg.se

Gruppchef/driftingenjör
Johan Ljunggren
0346-88 67 19
johan.ljunggren@falkenberg.se

Driftingenjör/dokumentation
Tomas Bengtsson
0346-88 67 17
tomas.bengtsson@falkenberg.se

Gatubelysning
Tommy Johansson
0346-88 67 03
tommy.johansson2@falkenberg.se

Anslutning/planering
Tommy Karlsson
0346-88 67 25
tommy.karlsson@falkenberg.se

Beredning/planering
Jerry Nilsson
0346-88 67 13
jerry.nilsson@falkenberg.se

Martin Carlsson
0346-88 67 16
martin.carlsson@falkenberg.se

Mats Bengtsson
0346-88 57 44
mats.bengtsson3@falkenberg.se

Thomas Nilsson
(Tjänstledig)
0346-88 57 44

IT och digitalisering

IT- och digitaliseringsansvarig
Johan Pärlsjö
0346-88 50 07
070-593 15 07
johan.parlsjo@falkenberg.se

Mät

Gruppledare/mätingenjör
Peter Persson
0346-88 67 14
peter.persson@falkenberg.se

Leverantörsbyte/nät
Linda Claesson
0346-88 67 30
linda.claesson@falkenberg.se

Marie Karlsson
0346-88 67 31
marie.karlsson2@falkenberg.se

Viktoria Hansson
0346-88 67 23
viktoria.hansson@falkenberg.se

Fjärrvärme

Fjärrvärmechef

Magnus Hesselmar
0346-88 67 21
magnus.hesselmar@falkenberg.se

Distribution

Jesper Jakobsson
070-334 92 83
jesper.jakobsson@falkenberg.se

Anders Andersson
070-528 67 25
anders.andersson@falkenberg.se

Driftingenjör

Eva Hammar Orava
0346-88 67 05
eva.hammar@falkenberg.se

Drifttekniker

Kontrollrum
0346-809 98

Håkan Andersson
hakan.andersson@falkenberg.se

Bengt Pettersson
bengt.pettersson@falkenberg.se

Fredrik Johansson
fredrik.johansson2@falkenberg.se

Dennis Tell Attini
dennis.tell-attini@falkenberg.se

Tobias Ivesand
tobias.ivesand@falkenberg.se

Entreprenad

Entreprenadchef

Anders Sjökvist
076-695 76 59
anders.sjokvist@falkenberg.se

Elmontör

Kent Bergholtz
070-655 92 62
kent.bergholtz@falkenberg.se

Ingvar Johansson
ingvar.johansson@falkenberg.se

Jonas Helldal
jonas.helldal@falkenberg.se

Wille Johansson
jan.johansson@falkenberg.se

Ulf Ahlqvist
ulf.ahlqvist@falkenberg.se

Leif Sörensen
leif.sorensen@falkenberg.se

Magnus Johansson
magnus.johansson@falkenberg.se

Simon Mårtensson
simon.martensson@falkenberg.se

Tommy Eriksson
tommy.eriksson2@falkenberg.se

Jesper Gunnarsson
jesper.gunnarsson@falkenberg.se

Andrzej Mazuruk
andrzej.mazuruk@falkenberg.se

Peter Börjesson